Details
Je hebt de keuze uit 2 te volgen programma’s over emotieregulatie
Algemeen
Vr 25 november 2022
09.30 – 16.30
Van der Valk Hotel Veenendaal
Bastion 73
3905 NJ Veenendaal
Tarieven
- Regulier tarief
- € 399
- Vroegboek tarief
- € 359
- Abonnee tarief
- € 359
- NVO tarief
- € 359
- Commercieel tarief
- € 899
Over dit congres
Veel behandelaars passen emotieregulatie toe als methodiek binnen een behandeling van angstproblemen, depressieve klachten, eetstoornissen, agressieregulatie of bij persoonlijkheidsstoornissen. Ze doen dat wanneer het aangewezen is. Echter, zonder een duidelijk therapieplan, zonder duidelijk protocol en zonder een goede wetenschappelijke onderbouwing.
Breed inzetbare emotieregulatie training
Dit congres krijg je tools en handvatten van prof.dr. Matthias Berking die werkte aan een gefundeerde wetenschappelijke onderbouwing voor het uitvoeren van de emotieregulatie training. Daarnaast licht prof.dr. Caroline Braet het trainingsprogramma toe dat zij ontwikkelde voor emotieregulatie specifiek gericht op kinderen en adolescenten.
Je hebt keuze uit 2 te volgen programma’s over emotieregulatie
Wij bieden je deze dag 2 te volgen programma’s aan. Bij je aanmelding voor het congres maak je een keuze uit:
- Programma 1 | Inleiding emotieregulatietraining, gevolgd door lezingen over diverse stoornissen bij emotieregulatie
- Programma 2 | Inleiding emotieregulatietraining, gevolgd door een verdiepende masterclass Training Emotionele Competenties (TEC) met prof.dr. Matthias Berking
Programma 1
Inleiding emotieregulatietraining gevolgd door lezingen over diverse stoornissen bij emotieregulatie
Jongeren ondergaan tijdens de adolescentie belangrijke ontwikkelingen die hen emotioneel kwetsbaar maken, waardoor hun emotionele reactiviteit voor negatieve emoties zijn hoogtepunt kent. We kunnen en mogen hen niet vragen emotionele ervaringen uit de weg gaan. Het lijkt daarom vooral belangrijk al op jonge leeftijd emoties bespreekbaar te maken en jongeren te leren met emotionele ervaringen goed om te gaan.
Maar, hoe doe je dat?
- Meer aandacht moet gaan naar emotieregulatie in de opvoeding alsook in een schoolcontext en in de hulpverlening
- Wat verstaan we precies onder emotieregulatie?
- Hoe maken we jongeren sterker?
Caroline Braet heeft hier onderzoek naar gedaan. Er is onderscheid gemaakt tussen vaardigheden en strategieën, tussen gezonde en eerder ongezonde manieren van emotieregulatie. Ook is uitgezocht hoe emotieregulatie zich ontwikkelt, en wat de rol van de ouders en andere volwassenen is waar jongeren mee omgaan, waaronder leerkrachten.
In haar lezing toont Caroline Braet aan, vertrekkende vanuit recente modellen en na talrijke voorstudies, hoe het versterken in stappen wordt opgebouwd, om zo jongeren weerbaar te maken in het omgaan met hun emoties.
Matthias Berking gaat in op de wetenschappelijke onderbouwing voor de uitvoering van de emotieregulatietraining en de brede inzetbaarheid van de training.
Binnenkort volgt meer informatie.
Veel jonge kinderen leren hun emoties op een positieve manier reguleren via modellen binnen hun gezin en via emotiecoaching van hun ouders/leerkracht.
Een aantal kinderen heeft dit nog niet geleerd en heeft hierbij hulp nodig. De doelgroep van het programma STOP4-7 zijn jonge kinderen met gedragsproblemen. Zij uiten hun emoties vaak via agressief gedrag. De kinderen leren in een groepstraining naast allerlei andere sociaal-cognitieve vaardigheden ook gevoelens te benoemen, wat te doen als ze zich heel kwaad voelen, gevoelens herkennen bij anderen en hiermee rekening houden.
Wim de Mey laat in deze lezing zien welke vaardigheden of strategieën deze jonge kinderen helpen bij het omgaan met hun kwaadheid of woede.
In de oudergroep is heel wat aandacht naar de rol van ouders bij het reguleren van de emoties van hun kinderen. De rol van vaders is hierbij belangrijk, zeker voor de jongens.
Eén van de hoofdvragen in onderzoek én in de klinische praktijk betreft hoe burn-out wordt onderscheiden van depressie.
Het doel van deze lezing is om bewustzijn te creëren rond de stijgende problematiek van school burn-out bij studenten en welke rol hun emotieregulatie hierin speelt. Daarnaast tonen we hoe emotieregulatie school burn-out en depressie onderscheidt. We gaan tenslotte in op de aanpak van school burn-out symptomen via emotieregulatie training.
Wat heb je geleerd na het bijwonen van deze lezing?
- Welke emotieregulatie strategieën van belang zijn bij school burn-out
- Welke emotieregulatie strategieën school burn-out en depressie onderscheiden
- Inzet emotieregulatie training als mogelijke interventie in de aanpak van school burn-out bij studenten
Emotieregulatie en autisme, dit onderwerp heeft het laatste decennium enorm veel aandacht gekregen, maar de vraag is vanuit welk perspectief. Vaak wordt gekeken naar verschillende strategieën voor emotieregulatie die een beschermende of risico factor vormen in wetenschappelijk onderzoek naar een niet-autistische populatie. Echter, werken deze dan ook zo voor kinderen en jongeren met autisme, of hebben die eigenlijk behoefte aan andere strategieën?
In deze lezing bespreekt Carolien Rieffe de functie van emotie communicatie en de rol van emotieregulatie vanuit respect voor kinderen en jongeren met autisme. Waar hebben zij behoefte aan, wat werkt voor hen, en hoe kunnen professionals ze zodanig ondersteunen dat ook zij zich zo optimaal mogelijk kunnen ontwikkelen?
Wat heb je geleerd na het bijwonen van deze lezing?
- Inzicht in ‘autisme awareness’ c.q. autisme als vorm van diversiteit
- De rol van emotie communicatie en emotieregulatie voor kinderen en jongeren met autisme
- Meer inzicht in hoe kinderen en jongeren met autisme te ondersteunen in hun ontwikkelingsbehoeftes
Deze presentatie gaat over mindfulness technieken voor kinderen en jongeren met psychopathologie waarbij het reguleren van aandacht, emoties en gedrag een probleem is, zoals ADHD, autisme en gedragsstoornissen. Aan de hand van theorie, onderzoek, video’s en oefeningen voor de kinderen en hun ouders wordt duidelijk gemaakt hoe mindfulness kan helpen bij emotieregulatie in kind en gezin.
Wat heb je geleerd na het bijwonen van deze lezing?
- Hoe mindfulness in te zetten voor emotieregulatie bij kinderen
- Hoe mindfulness bij ouders bijdraagt aan emotieregulatie in de ouder-kind relatie
- Hoe mindfulness helpt bij de emotieregulatie van de hulpverlener
Programma 2
Inleiding emotieregulatietraining gevolgd door een verdiepende masterclass Training Emotionele Competenties (TEC) met prof.dr. Matthias Berking
Jongeren ondergaan tijdens de adolescentie belangrijke ontwikkelingen die hen emotioneel kwetsbaar maken, waardoor hun emotionele reactiviteit voor negatieve emoties zijn hoogtepunt kent. We kunnen en mogen hen niet vragen emotionele ervaringen uit de weg gaan. Het lijkt daarom vooral belangrijk al op jonge leeftijd emoties bespreekbaar te maken en jongeren te leren met emotionele ervaringen goed om te gaan.
Maar, hoe doe je dat?
- Meer aandacht moet gaan naar emotieregulatie in de opvoeding alsook in een schoolcontext en in de hulpverlening
- Wat verstaan we precies onder emotieregulatie?
- Hoe maken we jongeren sterker?
Caroline Braet heeft hier onderzoek naar gedaan. Er is onderscheid gemaakt tussen vaardigheden en strategieën, tussen gezonde en eerder ongezonde manieren van emotieregulatie. Ook is uitgezocht hoe emotieregulatie zich ontwikkelt, en wat de rol van de ouders en andere volwassenen is waar jongeren mee omgaan, waaronder leerkrachten.
In haar lezing toont Caroline Braet aan, vertrekkende vanuit recente modellen en na talrijke voorstudies, hoe het versterken in stappen wordt opgebouwd, om zo jongeren weerbaar te maken in het omgaan met hun emoties.
Matthias Berking gaat in op de wetenschappelijke onderbouwing voor de uitvoering van de emotieregulatietraining en de brede inzetbaarheid van de training.
- Je gaat aan de slag met de eerste fasen van de Training Emotionele Competenties (TEC)
- Je leert hoe je TEC inzet bij 1-op-1 behandelingen, in groepsverband, ambulant of residentieel
- Je krijgt inzicht in hoe je deze competenties het beste bij patiënten aanleert
- Je ontdekt hoe je de vele emotionele competenties van de patiënten systematisch identificeert en zo nodig gericht vergroot.
Praktisch
Voor wie?
Het congres Emotieregulatie is primair bedoeld voor GZ-psychologen, psychotherapeuten, klinisch psychologen, psychiaters en alle andere professionals die meer willen weten over emotieregulatie zowel voor kinderen als volwassenen.
Accreditatie
Accreditatie is aangevraagd bij:
- NIP-Eerstelijnspsychologie
- NIP Kinder- en Jeugdpsychologen
- NVO Orthopedagoog-Generalist
- FGzPt
- VGCt
- Stichting Kwaliteitsregister Jeugd
- Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie
Studiebelasting
Het congres Emotieregulatie staat gelijk aan een studiebelasting van 5 uur.
Sprekers
Matthias Berking
Wim de Mey
Susan Bögels
Caroline Braet
Annelies van Royen
Carolien Rieffe
Interview
Matthias Berking
Waarom Matthias Berking de Emotieregulatietraining – Training voor psychotherapeuten, klinisch psychologen en psychiaters – heeft ontwikkeld.
Reviews
"Het congres sluit goed aan bij mijn zoekwerk naar combinatie ACT en emotieregulatie. Vooral bij Mathias Berking werd het mij duidelijk dat labiliteit belangrijk is te herkennen en echt te focussen op de basis vaardigheden alvorens de verdieping in te gaan."
“Helder verhaal met brug tussen wetenschap en de praktijk.”
"Ik ben zeer te spreken over de lezing en workshops van prof.dr. Matthias Berking. Een mooie balans tussen brain research, theoretische achtergrond, bruikbare tools om verder in te verdiepen en beeldende, herkenbare voorbeelden uit de praktijk. Zeer inspirerend!"
Contact
Interessant voor jou!
Boeken Matthias Berking en Caroline Braet met korting
Alvast inlezen over emotieregulatie?
Profiteer met de kortingscode deelnemersemotieregulatie20 van de volgende drie interessante uitgaven. Je ontvangt dan 20% korting!


